پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > از یکم خرداد ماه 94 ؛ توزیع سوخت نفتگاز بر اساس پیمایش خودروها
صفحه نخست > اخبار معاونت عمرانی / اخبار ویژه > از یکم خرداد ماه 94 ؛ توزیع سوخت نفتگاز بر اساس پیمایش خودروها

از یکم خرداد ماه 94 ؛ توزیع سوخت نفتگاز بر اساس پیمایش خودروها


20 اردیبهشت 1394. نويسنده: omrang.ir

از یکم خرداد ماه  94 ؛ توزیع  سوخت نفتگاز  بر اساس پیمایش خودروها

اولین جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت استان در سال 94 به ریاست معاون عمرانی استاندار و باحضور مدیرکل مدیرکل دفتر شهری استانداری، مدیرکل دفتر امور روستائی استانداری، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریها در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد.

معاون عمرانی استاندار با اعلام اینکه ، براساس تصویب نامه هیئت وزیران و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، از یکم خرداد ماه، توزیع سوخت نفت گاز ( گازوئیل ) خودروهای کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوسهای حمل بار و مسافر دورن و برون شهری براساس پیمایش از طریق دریافت صورت وضعیت و بارنامه و ضرایب خاص تعیین شده خواهد بود گفت: این اقدام در راستای حمل و نقل موثر و تخصیص سهمیه عملکردی خواهد بود.

رضا مروتی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این مصوبه روان سازی تامین سوخت مورد نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر درون و برون شهری است گفت: طبق آمار و بررسیهای انجام شده تفاوت فاحشی میان میزان واقعی سوخت مصرفی و توزیعی وجود دارد که با مدیریت کردن و هدفمند کردن بهینه ، صرفه جویی بسیار مناسبی در اقتصاد کشور و از جمله استان صورت خواهد پذیرفت.

جانشین رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت استان همچنین تاکید کرد: برگزاری جلسات با جایگاه داران، انجمن ها و تشکل ها، ارسال پیامک، نصب در بیلبوردها، درج در وب سایتها، مصاحبه با صداو سیما و مطبوعات همچون گذشته برای تنویر افکار عمومی مردم و علی الخصوص قشر زحمتکش رانندگان از سوی مسئولین ذیربط انجام شود.

شایان ذکر است که؛ تشکیل کمیته اطلاع رسانی و پاسخگویی توزیع سوخت حمل و نقل عمومی درون شهری در محل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری از جمله مصوبات مهم این جلسه بود.


بازگشت