عضویت    ورود
ورود به سایت
» » نشست ماهانه پیگیری پروژه های محوری استان برگزار شد

با حضور دکتر هاشمی استاندار گلستان

نشست ماهانه پیگیری پروژه های محوری استان برگزار شد

نشست ماهانه پیگیری پروژه های محوری استان برگزار شد

 نشست ماهانه پیگیری پروژه های محوری استان با حضور دکتر هاشمی استاندار گلستان، مهندس غراوی معاون عمرانی استانداری و مدیران حوزه معاونت عمرانی استانداری برگزار شد
چهار برنامه محوری استان در حوزه‌ روستایی توسط استاندار گلستان تشريح شد: جذب تسهیلات اشتغال روستایی، روستاهای بدون بیکار، ایجاد خانه‌های ورزش روستایی و طرح تفکیک پسماند از مبدا
 استاندار گلستان: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری عملکرد دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها در اجرای پروژه های محوری مرتبط با روستاها را پیگیری و گزارش اقدامات صورت گرفته را به صورت دوره ای ارائه نماید.
دكتر هاشمي جذب حداكثری تسهيلات ارزان‌قيمت صندوق توسعه‌ ملی، اجرای طرح روستاي بدون بيكار، ايجاد خانه‌های ورزش روستا و طرح تفكيك از مبدا پسماند روستایی را بخشی از برنامه‌های محوری در حوزه‌ روستایی استان گلستان در سال جاری عنوان كرد.
استاندار گلستان با اشاره به اهميت روستا در برنامه‌ريزی های توسعه منطقه‌ای و ملی گفت: با توجه به فراواني جمعيت روستايي استان و اسكان ۴۶/۶ درصد مردم گلستان در روستاها، چند برنامه محوري را در روستاهای استان برای سال ۹۷ درنظر گرفته‌ايم كه اهم اين برنامه‌ها در حوزه‌های زيرساختی، اقتصادي و گردشگری تعريف شده‌است.
وی افزود: يكی از مهمترين برنامه‌های محوری ما در در اين حوزه، جذب حداكثری تسهيلات ارزان‌قيمت صندوق توسعه‌ ملی است كه از طريق چهار بانك توسعه‌تعاون، كشاورزی، پست بانك و صندوق كارآفرينی اميد توزيع ميشود كه سود تسهيلات آن در مناطق مرزی و عشايري ۴ درصد و در ساير روستاها با سود ۶ درصد است. با توجه به آن‌كه جمعيت قابل توجهی از هم استانی های ما در مناطق روستایی زندگی می كنند تمام همت و تلاش ما بر جذب حداكثری تسهيلات مذكور استوار است اما اين تلاش حداكثری به معنای عدم نظارت كافي ما بر نحوه‌ هزينه‌كرد صحيح اين تسهيلات و ايجاد اشتغال حاصل از آن نمی باشد.
دكتر هاشمی با تبيين برنامه‌های استانداری گلستان در زمينه ايجاد اشتغال و كارآفريني روستایی بيان كرد: برنامه بعدی ما طرح روستای بدون بيكار يا روستای كارآفرين می باشد و مدنظر داريم در هر شهرستان حداقل سه روستای بدون بيكار يا كارآفرين داشته باشيم و با برنامه‌های مختلف و همكاری دستگاه‌های اجرايي و بخش خصوصی درصد بيكاری را در اين روستاها به حداقل ممكن برسانيم. اميدواريم با همكاري همه‌ي دستگاه‌ها و فرمانداری ها و بخشداری ها و يك عزم جهادی اين طرح مهم به ثمر بنشیند.
استاندار گلستان با تاكيد بر وظيفه‌مندی دستگاه‌ها در ايجاد نشاط اجتماعی گفت: توسعه‌ فضاهای ورزشی مي‌تواند در ايجاد روحيه‌ نشاط در جوامع روستایی ما بسيار موثر باشد و يكي از برنامه‌های استانی ما ايجاد خانه‌های ورزش روستايی ميی باشد كه با هماهنگی اداره‌كل امور روستایی و شوراهای استانداری و اداره‌كل ورزش و جوانان و همراهی فرمانداری ها و بخشداری ها در گام اول جهت ۶۰ روستای گلستان با اولويت روستاهای فاقد فضای ورزشی مسقف، برنامه‌ريزي شده‌است. مساحت اين خانه‌هاي ورزش حداقل يكصد متر مربع است و بهره‌برداری از آن‌ها با هماهنگي اداره‌كل ورزش و جوانان به دهياری ها سپرده خواهد شد.
دكتر سيدمناف هاشمی طرح تفكيك پسماند از مبدا در روستاهای گلستان را يكي از برنامه‌های مهم استان در حوزه‌ روستایی معرفی كرد و اعلام داشت: اين طرح در گام نخست با همكاری اداره‌كل امور روستايي و شوراهای استانداری و سازمان مديريت پسماند استان در حداقل ۶۰ روستای استان طی سال ۹۷ اجرایی می شود كه در صورت  موفقيت آن را به تمام روستاهای استان تعميم مي دهيم.
وی در پايان افزایش واحدهای بوم گردی و طبيعت‌گردی با محوريت اداره‌كل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان را از ديگر برنامه‌های مهم در حوزه‌ روستایی برشمرد.
استاندار گلستان افزود: اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری باید با اهتمام جدی پیگیری لازم را با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط و فرمانداری ها در جهت اجرایی شدن طرح های مذکور و پروژه ها و طرح هایی همچون GNaff و سیماک، روستای عاری از دخانیات، و ... داشته و گزارش عملکرد دستگاه ها و فرمانداری ها را در این رابطه در بازه زمانی مشخص ارائه کند.
دكتر هاشمی افزود: برنامه‌های فوق بخشی از برنامه‌های استانداری در حوزه‌ روستایی بوده و ساير برنامه‌ها از جمله ارتقا سطح بهره‌مندی روستاييان از آب شرب سالم، تقويت شبكه برق روستایی و ... از سایر برنامه‌های ما در اين حوزه است.
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : omrani
  • بازدید : 135
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 987

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام باقر (ع) می فرماید : هيچ بنده اى عالم نباشد تا اين كه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.

آرشیو

<    «  خرداد 1398  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 110
بازدید دیروز: 41
بازدید ماه:110
بازدید سال:7545
بازدید کل:1540806