عضویت    ورود
ورود به سایت
» » طرح تفکیک زباله از مبدا نیازمند همراهی دستگاه های اجرایی و مردم است


طرح تفکیک زباله از مبدا نیازمند همراهی دستگاه های اجرایی و مردم است

طرح تفکیک زباله از مبدا نیازمند همراهی دستگاه های اجرایی و مردم است


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان با بیان اینکه گلستان ، پایلوت کشوری در زمینه تفکیک زباله است، اظهار کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا که وزارت کشور با هدف رعایت الزامات بهداشتی و موضوعات امنیتی پیگیری آن را انجام می دهد، نیازمند همراهی دستگاه های اجرایی و مردم است
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند استان گلستان، مهندس محسن سمیعی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با همراهی مهندس صفری معاون خدمات شهری شهرداری گرگان و با موضوع زباله گردی و طرح تفکیک زباله از مبدا حضور یافت، تصریح کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا به دلیل کار شکنی های زباله گرد ها و دوره گرد ها در شهرهای استان خصوصاً گرگان برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارد.
وی افزود: اگرچه بخش خصوصی، شهرداری ها و شوراهای اسلامی در زمینه تفکیک زباله از مبدا کاملا همراه هستند و توان مالی اجرای این طرح نیز وجود دارد اما متاسفانه مزاحمت های زباله گرد ها مانع از اجرای درست این طرح می شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان گفت: تا پیش از سال 97 موضوع مدیریت پسماند به عهده شهرداری ها بود، اما از این تاریخ به بعد سازمان مدیریت پسماند مسئله تفکیک زباله از مبدا را انجام می دهد.
مهندس سمیعی یادآور شد: برای اجرای درست طرح تفکیک زباله از مبدا و ساماندهی زباله گرد ها بر اساس قانون همراهی همه دستگاه ذیربط الزامی است و البته همکاری مردم در این زمینه راهگشاست.
وی ادامه داد: نیاز است فرهنگ سازی در زمینه جمع آوری زباله و معضلات سپردن آن توسط مردم به زباله گرد ها صورت گیرد و مردم کمک کنند تا طرح تفکیک زباله از مبدا بصورت اصولی و با همراهی نیروهای سازمان مدیریت پسماند و بخش خصوصی انجام شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان تاکید کرد: سامانه ای را طراحی کرده ایم ( زپتک) تا مردم تعیین کنند درآمدهای حاصل از پسماند و ضایعات در هر زمینه ای که آنها مایل باشند هزینه شود.
مهندس سمیعی خاطر نشان کرد: در برخی شهرها نیروهای بخش خصوصی و سازمان مدیریت پسماند در هنگام جمع آوری زباله ها از سوی زباله گردها تهدید می شوند که باید دستگاه های اجرایی مرتبط تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : omrani
  • بازدید : 16
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 1267

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.

آرشیو

<    «  آذر 1399  »    >
شیدسچپج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 29
بازدید دیروز: 2197
بازدید ماه:2364
بازدید سال:27768
بازدید کل:1620358

ارتباط با معاون عمرانی

تابلو اعلانات

مناسبتها